Sporda ABS Nedir, Hangi Kaslardır? ABS Nasıl Geliştirilir?

“ABS” kısaltması, genellikle bir vücut oluşturmakla ilgilenen kişiler tarafından kullanılır. Meraklılar bu kısaltmanın ne anlama geldiğini merak ediyor. ABS nedir ve hangi kasları tutar? ABS’nin nasıl oluştuğuna dair tüm bilgileri sizler için listeledik.

Vücudun farklı bölümlerinin isimleri değişir. Bu, özellikle kas gruplarının adlandırılması söz konusu olduğunda fark edilir. Abs bunlardan biri. Kısaltma, vücut geliştirme ile ilgilenen insanlar karşılaştığında genellikle kelimeler ve kısaltmalar arasında kullanılır.

Sporda ABS Nedir?

ABS, sporda kısaca bahsedildiğinde ‘karın kası’ anlamına gelir. Tüm karın kasları toplu olarak abs olarak adlandırılır. Vücut yağını düşürerek ve karın bölgesini çalıştırarak belli bir şekle kavuşabilirsiniz.

Sporda ABS Hangi Kaslardır?

Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar vücut geliştirmeye ilgi duymaktadır. Karın bölgesi çoğu kişinin endişe duyduğu bölgedir. Vücut geliştirmede bu alanı tanımlamak için “abs” kısaltması kullanılır.

ABS Nasıl Geliştirilir?

ABS aynı zamanda karın kasları olarak da bilinir. Bu alanı geliştirmek için öncelikle vücut geliştirme ekipmanlarına ve egzersizlerine gerekli uygulamaları uygulamak gerekir. Kürek çekme, dans, aerobik ve yüzme gibi pek çok egzersiz karın bölgesini de çalıştırır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir